Wiadomości

Produkty z bambusa – w czym tkwi ich fenomen?

Można powiedzieć, że bambus jest wszędzie. Sklepowe półki uginają się od produktów wykonanych z naturalnego surowca – sięgamy po wielorazowe słomki do napojów, wybieramy szczoteczki do zębów czy artykuły do sprzątania. Kuszą nie tylko proekologicznym rodowodem, ale także pięknym designem. Materiał wydaje się odkryciem, choć z jego właściwości od setek lat korzystają Chińczycy. Skąd bierze się jego współczesna popularność? Sprawdźmy!

5 najczęściej popełnianych błędów podczas prania

Załadować pralkę, nasypać proszek, uruchomić urządzenie i już! Wydaje się, że pranie jest dziecinnie proste. W praktyce okazuje się, że jest bardziej złożoną czynnością niż nam się wydaje i często na tym polu popełniamy błędy, które mają opłakane skutki dla naszej odzieży – niedopranej, odbarwionej albo w mniejszym rozmiarze. Jakie błędy popełniamy najczęściej i jak można sobie z nimi poradzić? Już podpowiadamy!

FedEx Access Award 2021 dla polskiego start-upu Epoxico

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się przesyłkami ekspresowymi, przyznała nagrodę FedEx Access Award niewielkiej firmie Epoxico, prowadzonej przez licealistów z Włocławka. Firma otrzymała nagrodę w ramach konkursu Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK za zaprojektowanie, produkcję i dystrybucję naszyjników epoksydowych wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają na bezpłatne badanie mammograficzne

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W lipcu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa śląskiego, między innymi w Chorzowie, Cieszynie, Sosnowcu i Wałbrzychu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.

Jak duże są największe mieszkania deweloperskie

Jaką powierzchnię mają największe mieszkania w ofercie deweloperów? W których projektach je znajdziemy? Ile kosztują? Sondę przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl

Motocykliści Weterani upamiętnili kolegów

14 maja odbył się II Rajd Motocyklowy Weteranów. Uczestniczyli w nim żołnierze 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej (11MBOT) oraz 5 batalionu dowodzenia z podkrakowskiej Rząski.

Kierunki przyszłości na Wydziale Budownictwa i Nauk o Środowisku na Politechnice Białostockiej!

Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku na Politechnice Białostockiej wprowadza nowe kierunki przyszłości – Energetykę cieplną oraz BIM - modelowanie i zarządzanie informacją o budynku. Wydział Budownictwa i Nauk o Środowisku, który w tym roku obchodzi 70-lecie stawia na praktyczne wykształcenie, które spełnia oczekiwania pracodawców, poszukujących specjalistów w zakresie nowych technologii budownictwa czy technologii wykorzystujących źródła odnawialne.

Marki, które nie używają przyjaznych środowisku opakowań w ecommerce mogą pozostać w tyle

Ekologiczne opakowania dla e-commerce są stają się normą dla wielu firm. Przede wszystkim przynoszą korzyść dla środowiska, ale również pozwalają sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających klientów.

Kampania #mniejplastiku wyróżniona w konkursie Instytucja Roku

Kampania edukacyjna #mniejplastiku zdobyła wyróżnienie w konkursie Instytucja Roku, jako jedna z najlepszych inicjatyw społecznych zrealizowanych przez instytucje finansowe w 2020 r. Kampanię prowadzą wspólnie: bank Credit Agricole i spółka leasingowa EFL.