Stypendia dla najlepszych studentów i doktorantów przyznane

Blisko 300 tys. zł trafi do dziewiętnaściorga najzdolniejszych młodych naukowców ze Szczecina. Stypendia Prezydenta Miasta otrzymali studenci i doktoranci, których działalność naukowa wpływa na rozwój Szczecina i regionu.

W tegorocznej edycji łącznie wpłynęło 75 wniosków. Ostatecznie nagrodzono dziesięcioro studentów i dziewięcioro doktorantów. Najwyższa przyznana kwota dla doktoranta wynosi 30 000 zł, natomiast dla studenta 10 000 zł.

- Dobry pomysł i wizję mogą mieć zdolni, którzy posiadają wiedzę i umiejętności, czyli właśnie Wy. To na takich ludziach nam zależy, bo dzięki Wam możemy rozwijać Szczecin – powiedział Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Wyróżnieni stypendyści kształcą się na szczecińskich uczelniach na takich kierunkach jak m.in.: Nanotechnologia, Medycyna, Projektowanie ubioru czy Ekonomia.

Program stypendialny Prezydenta Miasta Szczecina realizowany jest od 11 lat i wpisuje się w działania związane z projektem Akademicki Szczecin realizowanym przez Miasto Szczecin wspólnie z uczelniami wyższymi. Od 2010 roku  wyróżniono w sumie 263 stypendystów,  w tym 151 doktorantów i 142 studentów.

--

Centrum Informacji Miasta

Urząd Miasta Szczecin


Drukuj  

Related Articles