FedEx Access Award 2021 dla polskiego start-upu Epoxico

FedEx Express, spółka zależna FedEx Corp. (NYSE: FDX) i największa na świecie firma zajmująca się przesyłkami ekspresowymi, przyznała nagrodę FedEx Access Award niewielkiej firmie Epoxico, prowadzonej przez licealistów z Włocławka. Firma otrzymała nagrodę w ramach konkursu Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK za zaprojektowanie, produkcję i dystrybucję naszyjników epoksydowych wykonywanych na indywidualne zamówienie.

Nagrodę wręczono w ramach programu Junior Achievement, który skierowany jest do uczniów szkół średnich oraz studentów i oferuje edukację z zakresu prowadzenia biznesu i przedsiębiorczości. FedEx wspiera Junior Achievement w Europie od ponad dekady poprzez mentoring, programy coachingowe oraz webinaria. Jego uczestnicy pracują w małych grupach wspieranych przez ekspertów z firm partnerskich. Zespoły muszą opracować biznesplan i działania marketingowe, zebrać niezbędne fundusze, a następnie wyprodukować i sprzedać swoje produkty lub usługi.

Cieszymy się, że możemy przyznać nagrodę FedEx Access Award kolejnemu młodemu, innowacyjnemu przedsiębiorstwu w Polsce. Epoxico prezentuje wartości, które są ściśle powiązane z naszą misją. To one napędzają innowacyjność i mają potencjał łączenia ludzi i rynków – powiedział Mariusz Mik, vice president Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express Europe. – Jest to już trzeci polski finał Junior Achievement wspierany przez FedEx. Nasze blisko 50-letnie doświadczenie w zapewnianiu globalnej łączności sprawia, że dostrzegamy związek między tym, co robimy: łącząc małe firmy i start-upy z rynkami globalnymi oraz międzynarodowymi aspiracjami przedsiębiorców.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (Junior Achievement Foundation Poland) jest częścią organizacji Junior Achievement Worldwide – świętującej 102 lata promowania edukacji w zakresie finansów i przedsiębiorczości. FedEx Express wspiera Junior Achievement Europe od ponad dekady, umożliwiając młodym ludziom - równolegle do zdobywania wykształcenia - łatwiejszy dostępu do programów edukacyjnych i zbierania doświadczeń jako przedsiębiorcy.

Globalna przedsiębiorczość to główny obszar, na którym skupiają się działania związane z wolontariatem, wsparciem niepieniężnym i działalnością charytatywną realizowane w ramach programu FedEx Cares. Współpracując z organizacjami non-profit, FedEx stawia sobie za cel wyrównanie szans poprzez łączenie jednostek z nowymi możliwościami, dostarczając wymierne i znaczące korzyści ludziom i społecznościom na całym świecie.

O FedEx Corp.

FedEx Corp. (NYSE: FDX) świadczy dla klientów na całym świecie szeroki zakres usług w zakresie transportu, handlu internetowego oraz biznesu. Posiadająca roczny przychód w wysokości 84 miliardów USD firma oferuje zintegrowane rozwiązania biznesowe za pośrednictwem spółek operacyjnych, współpracujących ze sobą oraz wprowadzających cyfrowe innowacje pod marką FedEx. Stale wymieniana wśród pracodawców cieszących się największym szacunkiem i zaufaniem pracowników, firma FedEx motywuje ponad 570 000 członków swoich zespołów do dbania o bezpieczeństwo oraz do skupiania się na potrzebach klientów i społeczności, przy zachowaniu najwyższych standardów etycznych i zawodowych. FedEx dokłada starań, aby w odpowiedzialny sposób łączyć ludzi i możliwości na całym świecie, tak by osiągnąć neutralność operacyjną pod względem emisji CO2 do 2040 roku. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę about.fedex.com.


Drukuj  

Related Articles